تفاوت عصاره با اسانس

محصولات سالم(تفاوت عصاره با اسانس)

شاید برای شما پیش آمده باشد که وقتی به بازار میروید برخی فروشندگان محصولات خود را با نام عصاره یا اسانس خطاب میکنند.اگر شما نیز گمراه شده اید و برای شما هم این سؤال پیش آمده که عصاره و اسانس چه هستند و چه تفاوتی با یکدیگر دارند ما شما را از گمراهی خارج میکنیم.

 

محصولات سالم(تفاوت عصاره با اسانس)

عصاره محلولی است که حاوی تمام مواد مفید گیاه است اما اسانس فقط مواد ترپنی را شامل میشود.اگر بخواهیم به گونه ای دیگر بیان کنیم،میشود گفت:به موادی که از طریق استخراج حاصل میشوند عصاره و به موادی که به روش تقطیر بوجود می آیند اسانس میگویند.

این نکته را هم باید دانست که عصاره گیاهی با روغن گیاهی متفاوت است. برای ساخت عصاره روغنی از روغن بعنوان حلال استفاده میکنیم اما روغن های گیاهی در شرایطی همچون فشار و پرس شدید و مستقیم از خود گیاه حاصل میشود.

برای درک بهتر اسانس از یک مثال استفاده میکنیم. فرض کنید مقداری شیر را گرم میکنیم،لایه ای از چربی بر روی مایع جمع میشود که در مقام تشبیه همان اسانس است.اسانس ها از تقطیر گیاه بهمراه آب بدست می آیند که آب معطر باقیمانده را نیز میتوان همان عرق گیاهی عرضه داشت.

عصاره شامل تمام مواد مفید گیاه از جمله،کربوهیدراتها،اسیدهای چرب و اسانس ها و …است که در گیاهان مختلف این مواد متفاوت هستند. برای بیان بهتر عصاره از یک مثال استفاده میکنیم.کتابی را در نظر بگیرید که صفحات زیادی دارد و این صفحات در کتاب های مختلف متفاوت است.در این مثال کتاب همان عصاره است و اسانس میتواند یکی از صفحات باشد.

بنظر برخی دانشمندان وجود عصاره یا اسانس در محلولی دلیلی قطعی بر تأثیر بیشتر آن محلول نیست بلکه استفاده از آنها بستگی به نیاز خود و وجود موادمفید در آنها دارد.

اما از نظر داشتن مواد و املاح مفید و دارویی میتوان گفت عصاره نسبت به اسانس و عرق حاوی بیشترین مقدار است و پس از آن اسانس نسبت به عرق بیشترین مواد را دارد.

 

بازارچه بُرارا عرضه کننده انواع عصاره و روغن های گیاهی ارگانیک در سه نوع روغنی، خوراکی و موضعی میباشد که بالاترین کیفیت را با ارزانترین قیمت عرضه میکند.

محصولات پیشنهادی:

عصاره خوراکی بوقناق دکتر زرقانی ،

عصاره روغنی خراطین ارگانیک ،

عصاره موضعی مورد ارگانیک و…

 

بُرارا ضامن سلامتی شما

خرید انواع عصاره های ارگانیک دکتر زرقانی

دانستنی های جذاب وب سایت ها 😍😍

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *