هیجان انگیزترین تفریحات جهان

هیجان

بسیاری از افراد در سراسر جهان هستند که برای لذت بردن و یافتن هیجان بیشتر زندگی دست به کارهایی می زنند که شاید شما در عمرتان اسم آنها را هم نشنیده باشید. برخی از این کارها بسیار خطرناک و مرگ آور میباشد.

تفریحات ورزشی یا غیر ورزشی هیجانی معمولا هزینه های بسیار زیادی دارند ، اما علاقه مندان و ورزشکاران مشتاق ، حاضر به تقبل چنین هزینه هایی می باشند و به سراسر جهان سفر می کند تا از تجربه چنین لذتهایی بی نصیب نمانند.

این رشته ها معمولاً طرفداران خاص خود را دارد و افراد مخاطره جو به دنبال آنها هستند.

ما در این مقاله با معرفی برخی از مهم‌ترین رشته های هیجان انگیز و لذت بخش در دنیا که شاید برای بسیاری از افراد خطرناک و دیوانه کننده باشد ، سعی در شناساندن آنها به شما خوانندگان عزیز هستیم.

هیجان

1) بانجی جامپینگ:

بدون شک یکی از هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریحات همین ورزش است ، چرا که مرز بین هیجان و مرگ تنها یک طناب است.

در این ورزش افراد با بستن طنابی مخصوص به خود از ارتفاعات بالا به پایین می پرند. حتی افراد شجاع و نترس نیز از امتحان این رشته واهمه دارند.

برج ماکائو در شهر ماکو ، چین ، یکی از بلندترین برج های دنیا برای انجام این ورزش است که توسط مخترع بانجی جامپینگ ساخته شده است.

2) کِیو دایوینگ:

این رشته که همان غواصی درون غار هاست یکی از خطرناک ترین ورزشهای تفریحی است. غواصانی که علاقمند به امتحان این تفریح میباشند

باید آمادگی کنترل خطرات طبیعی غواصی در اعماق زمین و آب شیرین را داشته باشند.

یکی از خطرناک ترین غارها برای غواصی ، پارک دینی اسپرینگ در ایالت فلوریدای آمریکا می باشد. این غارها در زیرزمین به قارهای مجزایی

تبدیل می شود که بزرگی برخی از آنها دو برابر زمین فوتبال است و آثار مرگ انسان مثل جمجمه و ستون فقرات در آن یافت شده است.

تفریح کِیو دایوینگتفریح کِیو دایوینگ

3) اسکای جامپینگ:

در این رشته با پریدن از هلیکوپتر یا یک کوه بسیار بلند،ورزشکاران به اوج هیجانی که برای رسیدن به آن پا در این عرصه گذاشته اند می رسند،

اما تفاوت آن با چتربازی در این است که علاقه مندان و ورزشکاران به این رشته ، با لباس های بالدار که فضای بین دستهاو پاها را پوشانده است باید بپرند.

شاید خیلی از مردم این رشته را با انجام این ورزش توسط آنجلینا جولی که یکی از بازیگران معروف آمریکایی است در فیلم تامپ رایدر بشناسند.

لباس های مخصوص این رشته بگونه ای طراحی میشود که فرد مدت ها در آسمان می تواند پرواز کند و برفراز ابرها صعود کند و زمانی که به اندازه کافی به زمین نزدیک شد به کمک چتر نجات فرود آید.

این ورزش مخصوص چتربازان حرفه ای است که حداقل ۲۰۰ پرش با چتر انجام داده باشند و هر کسی نمی تواند این ورزش را انجام دهد.

نیوزلند یکی از بهترین نقاط دنیا برای انجام این ورزش است.

اسکای جامپینگ

4) هِلی اسکینگ:

این ورزش یکی از خطرناک ترین ورزش ها محسوب می شود و در سراسر اروپا انجام آن ممنوع است. اسکی در کوه های ناهموار برای مخاطره جویان و علاقه مندان به این مدل تفریحات بسیار لذت بخش است اما برای اکثر افراد ، کار خطرناک و مرگ آوری به حساب می آید.

کوه های چوگاچ در آلاسکا یکی از بهترین مکان ها برای انجام این ورزش است که هر سال علاقه مندان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. این کوه ها به خاطر نوع برف متفاوتی که دارند بسیار مناسب این ورزش می باشند.

ورزش هِلی اسکینگ

5)‏ کِنیونینگ:

کسانی که می‌خواهند این تفریح را انجام دهند باید بدانند که در این ورزش فرد باید بتواند صخره نوردی ، غارنوردی و حتی پرش از صخره و فرود آمدن با آبشار از ارتفاعات بالا را در پیش روی خود ببینند.

در این ورزش فرد از ارتفاعات زیادی به همراه آبشار و از میان سنگ ها و صخره ها فرود می آید که ممکن است در هنگام فرود بر اثر برخورد با سنگ ها آسیب نیز ببیند.

جنگلهای انبوه کاستاریکا و اسکاتلند که دارای آبشارهایی به طول ۴۰ متر و آبهای سرد و یخ است ، یکی از مناسب ترین مکان ها برای انجام این رشته از دید علاقه مندان به آن است.

کیونینگ کیونینگ

6) تماشای کوسه از نزدیک:

در سراسر دنیا شرکت ها و موسساتی هستند که افرادی را که تمایل به تماشای کوسه ها دارند ، درون جعبه ها و قفس های امنی قرار می دهند و به زیر آب میفرستند تا از نزدیک کوسه ها را تماشا کنند.

برخی موسسات از دل و روده و خون ماهی ها برای جذب کوسه ها استفاده می کنند ، اما این کار باعث تهاجم بیشتر آنها و افزایش احتمال

حمله به انسان ها را به دنبال دارد. اگر تصمیم به انجام این کار گرفته اید از موسساتی استفاده کنید که با ایجاد لرزه صوتی کوسه ها را جذب میکنند.

آفریقای جنوبی محل مناسبی برای انجام این تفریح خطرناک است.

تماشای کوسه از نزدیک

7) راه رفتن روی بال هواپیما:

افرادی که تمایل به انجام این کار دارند ابتدا باید نصف روز را بر روی زمین آموزش ببینند و سپس اجازه پرواز به آنها داده می شود.

افراد داوطلب برای انجام این کار با تسمه های بسیار محکمی به بال هواپیما متصل می شوند و در ارتفاعات بالا و سرعت بیش از ۲۴۰ کیلومتر

بر ساعت بر روی بال آن حرکت می کنند. هیجان زمانی به اوج خود میرسد که خلبان هواپیما را وارونه می کند.

اگر مسیرتان به واشنگتن در آمریکا افتاد ، شهر سیاتل برای این ورزش علاقه مندان بسیاری را جذب می کند.

راه رفتن روی بال هواپیما

8) اسکی بر روی شن های آتشفشانی:

برخی افراد علاقه دارند تا از کوه های فعال آتشفشانی صعود کنند و به تماشای منظره زیبای آن بالا بنشیند. در مسیر برگشت نیز با استفاده از تخته های صافی که دارند و همچنین لباس ها و عینک مخصوص طول دامنه کوه را به سمت پایین سر بخورند. این نیز نوعی دیوانگیست ، چرا که در مسیر بازگشت ممکن است در اثر برخورد با سنگها و صخره ها آسیب جدی ببیند.

علاقه مندان به این ورزش میتوانند لئون در نیکاراگوئه را برای انجام این تفریح برگزینند.

اسکی روی شن های آتشفشانی

۹) بندبازی در ارتفاعات:

به طور حتم یکی از خطرناک ترین تفریحات ، بند بازی ، آن هم در ارتفاع بالا می تواند باشد که در آخر لیست ما نیز آمده است.

فقط افرادی که جانشان در کف دستشان باشد و از مهارت بسیار بالایی در حفظ تعادل برخوردار باشند حاضر به انجام چنین کاری می شوند.

دره پارک یوسمیت یکی از مرتفع ترین و خطرناک ترین مکان ها برای علاقمندان به این تفریح مرگ آور است.

بندبازی در ارتفاعات

بازارچه بُرارا عرضه کننده انواع مواد غذایی و داروهای گیاهی میباشد و بالاترین کیفیت را با ارزانترین قیمت عرضه میدارد.

محصولات پیشنهادی:

سویق ترکیبی طبیعی/سالم بُرارا ،

عصاره روغنی خراطین دکتر زرقانی ،

افشره نعناع ارگانیک و…

 

بُرارا ضامن سلامتی شما

هرچیزی که نیاز دارید را از ما تهیه کنید

دانستنی های جذاب وب سایت ها 😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *