دکترزرقانی (مزرعه مروارید)

دکتر زرقانی

دکتر زرقانی

شرکت تعاونی مزرعه مروارید (دکترزرقانی) با هدف تولید گیاهان دارویی ارگانیک در سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت نمود و در طی این سال ها گیاهان دارویی زیادی را اهلی سازی ، کشت و تولید نموده است. همچنین شروع به توسعه گیاهان دارویی در بین کشاورزان استان خراسان نموده و پس از کسب تجارب ارزشمند با دانش و علم مورد نیاز در تولید و تهیه گیاهان دارویی با کیفیت بالا این شرکت از ابتدای سال ۱۳۹۴ شروع به راه اندازی کارخانه فرآوری گیاهان دارویی از جمله عصاره های تام گیاهی (بیش از ۱۳۰ عصاره) ، دمنوش های گیاهی ، روغن های ناب گیاهی،درمانی و رنگ های خوراکی طبیعی نموده است. قابل ذکر است بیشتر گیاهان دارویی استفاده شده در این واحد فرآوری کشت شده در مزارع شرکت و کشاورزان تحت نظر کارشناسان شرکت در راستای تولید بدون کود و سم ، ارگانیک می باشد.

 

مزرعه نعناع مزرعه

از ویژگی‌های خاص این شرکت تولید بیشتر گیاهان به صورت سالم و ارگانیک ، رعایت بالای استانداردهای تولید و بهداشت ، مجهز به پیشرفته ترین آزمایشگاه ها با مدیریت علمی مجرب ترین و نخبه ترین افراد در بحث دانش فنی و پاسخگویی سریع ، دقیق و درست به مشتریان و بالاترین کیفیت ممکن با قیمت مناسب می باشد.

 

آزمایشگاه آزمایشگاه


محصولات این شرکت دارای پروانه بهره برداری صنایع ، پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو ، گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ – 14001 – 9001 ، گواهینامه حلال از سازمان غذا و دارو و گواهینامه ارگانیک از شرکت Bbpb ایتالیا میباشد.
این شرکت اسپانسر همایش‌های علمی در کشور نیز می‌باشد و شرکت برگزیده همایش بین المللی سرطان در مشهد در سال ۱۳۹۵ و از شرکتهای مشاور دارای گرید در زمینه کشت و مشاوره گیاهان دارویی از جهاد کشاورزی می باشد.

همچنین دکترزرقانی با برگزاری کارگاه های آموزشی در صدد افزایش آگاهی کشاورزان و تولیدکنندگان این مرز و بوم فعالیت می‌کند. از جمله این کارگاه‌ها برگزاری دوره آموزشی کاشت استاندارد زعفران توسط موسسه کارآفرینی دکترزرقانی بود که با حضور فعالانه کشاورزان ، کارشناسان و علاقمندان حوزه زعفران همراه بود.

از نقاط قوت این کارگاه آموزشی ، استفاده از تجربیات کاربردی زعفران کاران نمونه در کنار تحقیقات علمی و جدیدترین تحقیقات دارویی بود.

 

کنفرانس آموزشی


مراکز رشد پیوند دهنده علم و عمل است فلذا لزوم شکل‌گیری مراکز علم و فناوری در جهت ایجاد دانشگاه های نسل سوم یعنی دانشگاه‌های کارآفرین موجب شد تا ایجاد و توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در اولویت برنامه‌ریزی سازمان توسعه وزارت علوم و فناوری قرار گیرد. در همین راستا مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری در سال 1392 و بر اساس مأموریت اصلی مراکز رشد که ایجاد فضای مناسب جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه و حمایت از توسعه کسب و کارهای دانش بنیان است راه اندازی شد و توانست با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه کسب و کارهای جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال صاحب ایده در حوزه فناوری های پیشرفته و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری پشتیبانی کند.

 

نمایشگاه

 

شرکت مزرعه مروارید دکترزرقانی یکی از اولین شرکت های مستقر در مراکز رشد می باشدکه به گفته مدیرعامل این شرکت یعنی دکتر زرقانی ، این شرکت توانسته است در سال ۱۳۹۵ یعنی اولین سال تجاری این شرکت به فروش یک میلیارد ریالی دست یابد و دو قرارداد مهم را با شرکت‌های داروسازی سیمرغ عطا و شرکت تعاونی زیست فناور کوشای یزد در جهت تهیه عصاره های گیاهی منعقد کند.

در مصاحبه‌ای که با دکتر هادی زرقانی مدیرعامل شرکت مزرعه مروارید صورت گرفت ایشان بیان داشت ، شرکت مزرعه مروارید فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ و با هدف طراحی فرمولاسیون و تولید انواع فراورده های گیاهی آغاز نمود. از آن سال تاکنون این شرکت با بهره گیری از دانش و توان بالای متخصصین خود موفق به طراحی و تولید بیش از ۵ نوع فرآورده گیاهی گردید که با استقبال بسیار خوب صاحبان صنعت مواجه گشت. آنچه که این شرکت را متمایز از سایر شرکت‌های فعال در این حوزه می‌کند دستیابی به هدف اصلی و در واقع همان ایده محوری این شرکت یعنی فرآوری گیاهان دارویی ، ارگانیک با استفاده از روش‌های نوین است.

استفاده از فناوری های نوین در هدف گذاری اقتصاد و تجارت در دنیا یکی از رویکرد هایی است که می تواند راهگشای بسیار خوبی برای آینده پژوهشی در هر علم و صنعت رو به رشدی باشد. محققین شرکت مزرعه مروارید بر این باورند که با استفاده از روش های نوینی همچون فناوری نانو بتوانند مواد موثر گیاهی را به صورت نانوکپسول شده تهیه و به بازار عرضه کنند. در همین راستا و به منظور بهره گیری از حمایت های مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری در مهرماه سال ۱۳۹۵ ، شرکت مزرعه مروارید به عضویت این مرکز در آمده و تحقیقات و مطالعات خود را آغاز نموده است. از زمانی که این شرکت تحت حمایت مرکز قرار گرفته ، علاوه بر بهره مندی از دفتر کاری در مرکز رشد و کلیه ملزومات اداری شرکت موفق شد تا محصولات اولیه خود که شامل عصاره های مایع و پودر اصل بود را با کیفیت بالا تهیه و به مرحله تجاری سازی رسانده و با برند دکترزرقانی وارد بازار کند و نیز تحقیقات جامعی را در زمینه تهیه نانوکپسولهای گیاهی داشته و موفق به تهیه نمونه‌های اولیه آزمایشگاهی آن شدند.

 

افتتحاحیه

 

در حال حاضر 500 نیروی کاری به طور مستقیم و چندین نفر به طور غیر مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند. علاوه بر این افراد، سه محقق و پژوهشگر به طور پاره وقت در راستای رسیدن به هدف اصلی که همان تهیه نانوکپسولهای گیاهی می باشد در حال تحقیق، مطالعه و کار در آزمایشگاه هستند.

همانطور که گفته شد از دستاوردهای شرکت مزرعه مروارید دکترزرقانی ، تولید عصاره های گیاهی خالص است.

این عصاره ها که در سه دسته روغنی ، خوراکی و موضعی تولید میشوند به بیش از 170 عصاره رسیده اند که اکنون تصمیم داریم به معرفی چند عصاره معروف از این خانواده بزرگ بپردازیم.

دسته‌ی عصاره های خوراکی:

عصاره خوراکی بوقناق:

بوقناق یا ایرینجیوم (نام علمی: Eryngium) یک گونه از گیاهان گل دار از خانواده Apiarene است که حدود دویست و پنجاه گونه را شامل می شود. این گیاه می تواند بصورت طبیعی و یا در محیط های باغی رشد نماید و اثرات درمانی زیادی برای آن ذکر نموده اند.

به صورت عمومی میزان مصرف در هر 24 ساعت حدود ۲ تا 4 قاشق غذاخوری می باشد که البته با مشورت پزشک معالج یا مشاور، مقدار مصرف عصاره بوقناق قابل تغییر است.

خواص اصلی محصول :

1.  کاهنده قند خون

2.  درمان دیابت

3.  فعال کننده لوزالمعده

4.  تصفیه خون 

دسته‌ی عصاره های روغنی:

عصاره روغنی خراطین:

روغن خراطین یک روغن ۱۰۰% طبیعی است که از یک نوع کرم خاکی به نام “ایزینیا فتیدا” در پیشرفته ترین لابراتوارهای طب سنتی استخراج می شود. روغن خراطین ایزینیا محصولی کاملا شگفت انگیز و برخاسته از دل طبیعت است .این محصول بکر و استثنایی در حجیم کردن اندام زنانه و مردانه موثر بوده و سریعترین ،موثرترین،ایمن ترین ،ارزان ترین و مطمئن ترین راه حجم دادن به اندام های کوچک می باشد .

ابتدا محل مورد نظر را با حوله گرم ماساژ داده و گرم کنید تا میزان جذب پوست افزایش یابد.

برای این کار میتوانید از گرمای کم سشوار نیز استفاده کنید.
سپس چندین قطره از روغن خراطین را روی پوست بزنید و تا ۳ دقیقه ماساژ دهید.

 

خواص اصلی محصول :

1.  افزایش حجم اندام جنسی آقایان و خانم ها

2.  افزایش حجم گونه و لب ها

3.  ایجاد نعوظ قوی و درمان زودانزالی آقایان

4.  رفع چین و چروک صورت

دسته‌ی عصاره های موضعی:

عصاره موضعی بابونه:

از گیاهان دارویی بسیار مفید گیاهی به نام بابونه است که خواص درمانی بی شماری داشته و استفاده از آن در رفع بسیاری از مشکلات می تواند مفید و موثر باشد. بابونه با نام علمی Matricaria recutita  یکی از قدیمی ترین گیاهان ارزشمند دارویی است که با دارا بودن ترکیبات موثره و همچنین برخورداری از سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها دارای اثرات فراوان و خارق العاده ای بر روی سلامتی انسان است .

روزانه 3 بار، هر بار مقداری از عصاره گیاه ماتریکاریا را ترجیحاً پس از شستن و خشک کردن پوست روی ناحیه مورد نظر ‏ریخته و با نوک انگشتان به مدت چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید.‏

خواص اصلی محصول :

1.  کمک به بهبود پسوریازیس (صدف پوستی) و اگزما

2.  درمان ورم و قرمزی پوست

3.  بهبود طبیعی آفتاب سوختگی

4.  افزایش روند بهبود زخم ها

خرید انواع روغنهای گیاهی، دانه ای، کمیاب و خاص بصورت فله و بسته بندی در بازارچه بُرارا  

برای آشنایی با تمام محصولات دکتر زرقانی و در صورت تمایل به خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید 

بازارچه بُرارا سایت مرجع پخش انحصاری محصولات گیاهی و طبیعی دکترزرقانی.

بُرارا ضامن سلامتی شما

خرید انواع عصاره و روغن ارگانیک دکترزرقانی

دانستنی های جذاب وب سایت ها 😍😍

One thought on “دکترزرقانی (مزرعه مروارید)

  1. محمد محمدی میگوید:

    سلام. با آرزوی موفقیت برای جناب دکتر زرقانی که نخبه علمی و اقتصادی خوبی هستند و الگوی کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *