گیاه شناسی:

بابونه (نام علمی:  Matricaria chamomilla ) گیاهی است دائمی و کوچک به ارتفاع تقریبا ۳۰ سانتیمتر، دارای بویی معطر که در چمن زارها و اراضی شنی می‌روید. ساقه‌ی آن به رنگ سبز مایل به سفید، برگ ­های آن کوچک ، متناوب و دارای بریدگی­ های باریک و نامنظم و پوشیده از کرک است. گل­ های آن مجتمع در یک طبق که بطور منفرد در انتهای ساقه گل دهنده در تابستان ظاهر می‌شود. در هر طبق گل­ های سفید در اطراف و گل­ های زرد در قسمت وسط قرار دارند. عصاره گل های بابونه محتوی فلاونوئیدها ( آپی­ جنین ، کریزین ، لوتئولین ، کورستین ) ، کومارین ( امبلی فرون ) ، اسپیرواترها ( ان­ین سیکلوتر ) ، مواد موسیلاژی ، املاح ، پلی ساکاریدها ، تانن ها و اسیدهای چرب است.

بابونه

 

 

 

خواص دارویی و موارد مصرف:

 

  • از ویژگی‌های بسیار ارزشمند عصاره گل­ های بابونه ، خواص ضدالتهابی ، ضد میکروبی ، ضدگرفتگی عضلات ، آرامش ‌بخشی و نرم‌کنندگی‌ آن می­باشد.

  • عصاره‌ی گل های بابونه موجب افزایش سرعت ترمیم زخم و کاهش ترشحات و در نتیجه خشکی زخم می گردند. همچنین در درمان زخم بستر ، سوختگی ناشی از آفتاب و ادرار سوختگی نوزدان بسیار موثر می­باشد.

  • عصاره بابونه همچنین ترمیم کننده ، جوان کننده و تقویت کننده پوست است و پوست را شاداب و جوان نگه می‌دارد.

  • ترکیبات طبیعی موجود در عصاره بابونـه بـا ایجـاد اثـرات مشخص تحـریکی بر روی پوسـت ، سبب بـاز شدن عـروق و بهـبود گـردش خـون موضـعی و تغذیـه بهتـر فولیـکول مو شـده و به بهبـود رشـد مـوکمـک می­کند.

 

مقدار و نحوه مصرف:

 

  • روزانه ۲ مرتبه ، هر بار مقداری از عصاره ماتریکاریاز را ترجیحاً پس از شستن و خشک کردن پوست ، روی ناحیه مورد نظر ریخته و با کمک انگشتان دست به مدت ۵ دقیقه به آرامی ماساژ داده تا کاملا جذب پوست شود. پس از گذشت حدود ۲۰ دقیقه ، شسته شود.

 

موارد احتیاط و منع مصرف :

 

  • این فرآورده باید به صورت موضعی استفاده گردد ، از خوردن آن اکیدا خودداری شود.

  • از تماس این فرآورده با چشم و اطراف آن پرهیز شود.

  • بعلت موارد نادر حساسیت در استفاده بصورت موضعی با مقدار کم درمان شروع گردد و در صورت بروز حساسیت از مصرف این فرآورده خودداری شود .

  • دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

 

نکات قابل توصیه:

به منظور کسب نتیجه مطلوب ، دوره درمان را کامل کرده و به طور منظم از عصاره موضعی بابونه استفاده شود.

شرایط نگهداری:

در جای خشک  و تاریک و در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد ، نگهداری شود.

 

بازارچه بُرارا عرضه کننده انواع روغن های گیاهی ، دانه‌ای و کمیاب به صورت فله و عصاره ها و روغن های گیاهی ارگانیک در سه نوع روغنی، خوراکی و موضعی میباشد و بالاترین کیفیت را با ارزانترین قیمت عرضه میدارد.

محصولات پیشنهادی:

عصاره خوراکی چای سبز دکتر زرقانی ،

عصاره روغنی دارچین ارگانیک ،

عصاره موضعی بابونه اصل و…

روغن گیاهی اسپند فله ،

روغن دانه ای تخم گوجه فرنگی فله ،

روغن کمیاب و خاص خرچنگ استعمالی فله و…

 

بُرارا ضامن سلامتی شما

خرید انواع عصاره و روغن ارگانیک دکترزرقانی

دانستنی های جذاب وب سایت ها 😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *