موضوع وبلاگم چی باشه؟!!!

تولید محتوا

وبلاگ نویسی در دنیای امروز بسیار گسترده شده و بسیاری علاقمندند که از طریق وبلاگ نویسی به درآمدهای بالا برسند. این امر که وبلاگ ها در دنیای امروز اکثرا زمینه تجاری دارند و مستقیم یا غیر مستقیم برای کسب درآمد فعالیت دارند امری است حقیقی و انکار نشدنی.

هر کسی دوست دارد وبلاگی که می نویسد یکی از پر بازدیدترین و بهترین وبلاگ ها باشد و هر روزه کاربران زیادی از آن بازدید کنند، اما باید به این نکته توجه داشت که داشتن یک وبلاگ خوب مستلزم رعایت برخی نکات است که یکی از آنها انتخاب موضوع مناسب می باشد، اما باید این را هم بدانید که همیشه انتخاب موضوع تنها کاری نیست که باید انجام دهید. گاهی اوقات بیشتر نوشتن و منظم نوشتن مهمتر از با کیفیت نوشتن است و خواننده را بیشتر جذب می کند.

هر روز بنویسید. یا حداقل در طول هفته چندین بار این کار را انجام دهید تا نوشتن مانند سایر کارهای روزانه تان مثل غذا خوردن ، مسواک زدن یا خوابیدن به امری مهم و ضروری در زندگیتان تبدیل شود. با این کار شما عادت به نوشتن می کنید و روز به روز در امر وبلاگ نویسی پیشرفت خواهید کرد و کیفیت نوشته تان روز به روز ارتقا می یابد.

ما در این مقاله در تلاش بودیم که با بیان برخی نکات به تمام وبلاگ نویسان و کسانی که علاقه به این رشته دارند کمک کنیم تا موضوعی خوب و مناسب برای وبلاگ خود انتخاب کنند.
یکی از مهمترین نکاتی که هر وبلاگ نویسی قبل از شروع وبلاگ خود باید به آن توجه کند انتخاب موضوع است. در واقع موضوع همان چیزی است که باعث موفقیت و پیروزی وبلاگ شما میشود. اگر موضوع درست انتخاب کنید موفق و اگر موضوع اشتباهی را انتخاب کنید در راهتان شکست میخورید.

هرکس در پس ذهنش می داند که به چه موضوعی علاقه دارد و از تحقیق در مورد چه موضوعاتی لذت می برد. اول باید موضوعاتی را که به آنها علاقه دارید و همیشه دوست داشته اید که در مورد آنها تحقیق کنید ، بر روی کاغذ بنویسید و سپس مناسب ترین موضوع را انتخاب کنید.

برای انتخاب مناسب ترین موضوع از بین موضوعات انتخابی خود بهتر است به برخی سوالات پاسخ دهید.

سوالاتی از قبیل:

 

1) مهارتتان در چه زمینه ای است؟

2) بیشتر وقتتان را صرف چه می کنید؟

3) بیشترین مطالعه شما در مورد چه موضوعی است؟

4) آیا حاضرید یک یا دو سال بدون توجه به پیشرفت وبلاگی که انتخاب کرده اید، برای آن وقت بگذارید؟

5) پرطرفدار ترین موضوعات کدامند؟

و سوالاتی از این قبیل…

اگر می خواهید وبلاگ موفقی داشته باشید سعی کنید موضوعی را انتخاب کنید که با مهارت ها و توانایی ها و علایق شما همخوانی داشته باشد و تحت تاثیر وبلاگهای موفق قرار نگیرید. از وبلاگ های پرطرفدار تقلید نکنید چرا که در دنیای وب این اصل اثبات شده است که تقلید کردن از دیگران سریعترین و راحت ترین راه برای شکست و ضربه زدن به مسیر موفقیت شماست.

نوشتن در مورد چند موضوع همزمان در وبلاگ یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که برخی از وبلاگ نویسان به آن توجهی ندارند. سعی کنید یک موضوع را انتخاب کنید و فقط بر روی آن تمرکز داشته باشید چرا که نوشتن در مورد موضوعات پراکنده و متنوع در وبلاگتان موجب دلسردی و سرگردانی خواننده می شود و این امر موجب کاهش بازدید وبلاگ شما خواهد شد.

اگر تاکنون هنوز نتوانسته اید موضوع مناسبی برای وبلاگ خود بیابید ، برای راحتی کارتان چند ایده به شما معرفی می کنیم:

6 ایده برای انتخاب موضوع

 

1) وبلاگ های شخصی در دنیای امروز بسیار محبوب و متنوع شده اند و افراد زیادی در سراسر جهان هر روزه به نوشتن وبلاگ در مورد خودشان می پردازند. در این وبلاگ ها می توانید از زندگی خودتان و اتفاقاتی که برای شما می‌افتد و فکر میکنید ممکن است برای دیگران جالب باشد مطلب بگذارید.

۲) موضوعی را انتخاب کنید که خودتان از آن آگاهی ندارید و همیشه علاقمند بوده اید که در مورد آن اطلاعات کسب کنید. پس تحقیق کنید و اطلاعاتی را که به دست می آورید با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. در وبلاگ نویسی همیشه تلاش کنید بین موضوعات مورد علاقه خود و موضوعات پرطرفدار در جامعه ارتباط برقرار کنید ، زیرا این کار در دراز مدت موجب موفقیت وبلاگ شما می شود.

3) شما می توانید در مورد مشکلات و سوالات خود که در ابتدای شروع کاری با آن مواجه بوده اید برای دیگران بنویسید و همچنین با توضیحی مختصر و ارائه راه حل ها دیگران را در رفع آن مشکلات یاری کنید.

4) اگر برای انجام برخی کارها ترفندها و نکاتی بلدید که موجب آسان تر شدن آن کار می شود در قالب وبلاگ آن ترفندها را به دیگران نیز بیاموزید ، یا همچنین می توانید در مورد مهارت یا تخصص خود به صورت مبتدی یا حرفه ای ( از ۰ تا ۱۰۰ ) برای دیگران آموزش دهید.

5) اگر دارید کاری انجام میدهید که برای آن کار بسیار وقت گذاشتید و مستلزم تحقیق هر روزه بوده است این موضوع مناسبی میباشد که از روند تحقیقات و فعالیت های خود برای به نتیجه رساندن کار خود مطلب بنویسید.

6) شما همچنین می توانید در وبلاگ خود به معرفی برخی چیزها اعم از غذا ، شغل های گوناگون ، رشته های ورزشی و غیره بپردازید. مثلا اگر غذای سنتی یا هر غذای دیگری را بلدید ، نکات مربوط به آن را با دیگران به اشتراک بگذارید یا همچنین می توانید هر روزه رشته های ورزشی متنوعی را به دیگران معرفی کنید و توضیحاتی در مورد آن ها بدهید.

اگر تاکنون و با بیان این توضیحات نیز هنوز نتوانسته اید موضوع مورد علاقه خود را بیابید ، ما برای باز شدن دید و فکرتان چند موضوع را معرفی می کنیم:

 

موضوعات پر طرفدار

 

1- مسائل فرهنگی

۲- فضای اینترنت و رایانه

۳- ورزشی

۴- شخصی

۵- هنر و ادبیات

۶- جامعه و سیاست

و غیره

 

 

بازارچه بُرارا عرضه کننده انواع کالاهای ایرانی و محصولات غذایی و گیاهی و معتبرترین وبلاگ ها میباشد و بالاترین کیفیت را با ارزانترین قیمت عرضه میدارد.

 

بُرارا ضامن سلامتی شما

بازارچه بُرارا

دانستنی های جذاب وب سایت ها 😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *